maca_kizi_guneri_ozkok_bogaz_biden_abd_cia_manset

MAÇA KIZI’NIN İSTANBUL’DAKİ DERİN BİRADERLERİ

DOSYATV

Tamer Korkmaz, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök’ün köşesinde ifşa ettiği önemli bir toplantıyı köşesine taşıdı. Joe Biden’ın da 9 yıl önce konuk olduğu Boğaz’daki bir yalıda gerçekleşen buluşmayı analiz etti.

İşte o yazı.

***

Tarih, 3 Aralık 2011: Dönemin ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden; Maça Kızı’nın kurucu ortağı Sahir Erozan’ın Boğaz’daki yalısında verdiği yemek davetinin baş konuğuydu.

Biden’a eşlik eden Amerikalı kimi üst düzey bürokratların yanı sıra Feridun Sinirlioğlu’nun başını çektiği Türk diplomatlar da davetteydi; birkaç işadamı da…

Medyadan ise Güneri Cıvaoğlu, Sedat Ergin, Cengiz Çandar, Pelin Batu dörtlüsü; Amerikancı Kare As olarak davetteki yerlerini almışlardı!

*

Jack Nicholson’ın Türkiye Mümessili Güneri Hazcıoğlu, geceden izlenimlerini “Joe Biden’la Boğaz’da” başlığıyla yazmıştı, Milliyet’te…

Birlikte sırıttıkları fotoğrafın eşliğinde “Joe Biden güzellemesi” gırla gidiyordu!

*

Dokuz sene sonra; o yazısının eşliğinde, bu defa ABD’nin “Seçilmiş Başkanı” sıfatını taşıyan Biden’ı sevinçle selamladı, Güneri Hazcıoğlu…

Yine o geceden, bir fotoğraf fazlası da vardı:

Ortalarında Joe Biden, Sedat Ergin ve Güneri Nicholson; üçü bir arada sırıtıyorlardı!

(Milliyet, 11 Kasım 2020)

BAYDIN’IN LEŞKERLERİ

Güneri Cıvaoğlu’nun Hazcı Biraderi Ertuğrul Özbaydın, dokuz yıl önceki o resmi “O davetten çıkan tek izinli fotoğraf” diye “gururla” sundu, üç gün evvel…

Bıraksalar, “Beyaz Saray’a Mekânın Sahibi geliyor; Joe Biden’ın askerleriyiz” diyecek!

Meğer “ABD Başkanı’nın yanı sıra, ABD’nin yeni Dışişleri Bakanı da (Antony Blinken) Sahir Erozan’ın yalısındaki o davetten çıkmış!”

Amerikancılık hesabına ne büyük bir gurur:

Yağlama, yıkama, yaltaklanma, etki ajanlığı; alayı Özbaydın Sineması’nda!

EROZAN HANEDANI

Maça Kızı ile Kuzguncuk’taki yalının sahibi olan Sahir’in dedesi; şair, yazar, politikacı Celal Sahir Erozan (1883-1935), Atatürk’e “en yakın isimlerden” idi.

Junior Sahir’in halası Berin Nadi Erozan ise “Newspaper” Cumhuriyet’in kurucu ailesinden Nadir Nadi’nin eşiydi.

SAHİR ER-CLINTON

“Hileli Başkan” Biden’ı geçtik: “Skandalların Başkanı” Bill Clinton da, Mister Erozan’ın yakın ahbabıdır! Yener Süsoy’a şöyle demişti, Sahir:

“Michael Jordan basketbolda ne ise Clinton da politikada odur. (Kasım 1999’daki) Türkiye ziyaretinin planlaması için 6 ay uğraştım. Onun danışman timindeydim” (Hürriyet, 2. 9. 2002)

*

Mart 1999’da ABD’ye giden Locaefendi için; 2008’de ne demişti, Bill Clinton?

Paralel’e ait Türk Merkezi’nin düzenlediği yemeğe “video konferansla” katıldığında, onlara şöyle seslenmişti:

Fetullah Gülen tarafından teşvik ve ilham edilen hoşgörü, dinler arası diyalog ideallerinin yayılmasına katkıda bulunuyorsunuz…

Sizler, Gülen’in teşvik ettiği bu ülkeler ötesi sosyal hareketi her gün yaşıyor ve yaşantınızla gerçekleştiriyorsunuz…

HILLARY ÜÇLÜSÜ

FETÖ’cüler, Bill Clinton’ın eşi Hillary’nin 2016’daki başkanlık kampanyası için seferber olmuştu…

Hillary, Obama döneminde “Dışişleri Bakanı iken” Türkiye’ye yaptığı ziyarette, hangi Üçlü ile bir araya gelmişti; onu da hatırlayalım:

17 Temmuz 2011’de; İstanbul’da (Conrad Oteli) Kılıçdaroğlu, Akşener ve Demirtaş’la ayrı ayrı görüşmüştü!

2020’de, Kılıçdaroğlu ile Akşener; “Kravatlı Terörist” Demirtaş’ı “cezaevinden kurtarmak” için seferber olanlar arasında en başta geliyor.

MENDEBUR BLINKEN

Uykucu Joe’nun Yalı Çıkarması, Hillary’nin Conrad buluşmalarından yaklaşık dört buçuk ay sonrasındaydı.

Erozan’ın yalısında ağırlananlar arasında yer alan Antony Blinken, Başkan Obama’nın ikinci döneminde “Dışişleri Bakan Yardımcısı” idi.

Haydut Devlet ABD’nin Suriye politikasının mimarları arasındaydı: Şimdi Biden ile birlikte yeni mendeburluklar için sahne alacaklar!

Bu Blinken, geçtiğimiz Mayıs’ta “Trump’ın Suriye’den asker çekmesi sorunu iyice büyüttü” demişti…

Gerçekte, ne olmuştu? ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Trump’ın iki kez asker çekmek istemesine rağmen bu çekilmenin asla gerçekleşmediğini –giderayak– itiraf etti!

(Hürriyet, 14 Kasım 2020)

*

Bu sütunda “çekilme” lakırdısının palavra olduğunu, vaktiyle çok kereler vurguladığımız için; bu ibretlik itirafı da not ediyoruz!

KAN İÇİCİ AVRİL

Güneri Nicholson’ın Hazcı Biraderi Ertuğrul Özbaydın; Blinken’a “ABD Dışişleri Bakanlığına bir gitarist geliyor” diye güzelleme yapmakla yetinmiyor…

Biden’ın Ulusal İstihbarat Direktörlüğü’ne getireceği Avril Haines’i de “Mafya barını satın alıp Kitap Kafe haline getiren kadın” diyerek lanse ediyor!

*

Yazının devamı için lütfen tıklayınız