mutercimler_perincek_feto_stv_manset_1

FETÖ ADINA PERİNÇEK’E 5 MİLYON DOLAR TEKLİF EDEN STV ÇALIŞANI: EROL MÜTERCİMLER!

MUSTAFA AYDIN

DOSYATV.COM / ÖZEL HABER

Dosyatv, kendini yıllardır “Kemalist stratejist” olarak lanse eden ve sürekli felaket senaryolarıyla Türkiye aleyhine algı yönetimi faaliyeti yürüten Erol Mütercimler dosyasına devam ediyor. Emekli fizik öğretmeni binbaşı Erol Mütercimler, neredeyse tamamı “fos” çıkan iddiaları yanında FETÖ için “mesaj taşıyıcılığı yapmış” önemli bir isim. Mütercimler, 28 Şubat sürecinden önce dönemin İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’e FETÖ adına 5 milyon dolar teklif etmiş sıradışı bir “aracı”. Bu skandal yıllar önce Doğu Perinçek tarafından ifşa edildi, olayın birinci elden şahidi araştırmacı-yazar Rafet Ballı da konuyla ilgili kaleme aldığı 4 önemli tanıklıkla olaya son noktayı koydu.
28 Şubat sürecinin en kritik zamanında STV’de programlar yapan, yine FETÖ’nün think tank kuruluşu Niagara’da 1997 yılında seminerler veren emekli öğretmen binbaşı Erol Mütercimler, FETÖ ile Perinçek arasında nasıl “aracı” olmuş ve Perinçek’i 5 milyon dolar alması için ikna etmeye çalışmıştı?
Perinçek’e FETÖ adına 5 milyon dolar teklif eden, “Gülen’le Perinçek’i bir araya getirmek lazım” diyen biri Erol Mütercim’ler.
Deniz Astsubay okulunda 16 yıl fizik öğretmenliği yapmasına rağmen kendisini “kurmay” bir subaymış gibi “stratejist” olarak lanse eden ara rejim ve kaos özlemlisi Mütercimler’in FETÖ’nün “aracılığı” konusundaki peçesini gazeteci- yazar Rafet Ballı düşürdü.

PERİNÇEK: GÜLEN’LE KAHVE İÇMEM İÇİN 5 MİLYON TL TEKLİF EDİLDİ. ARACI STV’DEN EMEKLİ BİR SUBAYDI

8 Aralık 2014 tarihinde Habertürk gazetesinde Balçiçek İlter’in dönemin İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’le yaptığı röportajda, Fethullah Gülen’le ilgili bomba bir iddia da yer almıştı. Doğu Perinçek, “Gülen’le kahve içmem için 5 milyon TL teklif edildi” diye son derece sansasyonel bir iddiayı dile getiriyordu.
Perinçek’in Balçiçek İlter’e verdiği röportajda Gülen’le ilgili iddiaları şöyleydi:
“Öyle bir öneri aldım bu binada. 1996 yılında Latif Erdoğan ve arkadaşları ziyaret ettiler. Gülen ile aynı fotoğraf karesine girmem istendi. Kabul etmedim. Ortaçağ’dan kalan, Cumhuriyet’e karşı bir yapı. Ertesi gün Samanyolu TV’den emekli bir subay aradı. ‘5 milyon liradan başlar görüşmeniz, kahve içmeniz’ dedi. Kabul edenleri de söyledi. ‘Seçimde para lazım’ dedi.”
Perinçek Habertürk’e o subayın adını da açıklamamıştı. Ancak, hikaye 8 yıl önceye uzanıyordu. Bakın o zaman Doğu Perinçek, kendisine 5 milyon dolar rakamını telaffuz eden “STV’de çalışan emekli binbaşı”nın ismiini bakın nasıl açıklamıştı?

PERİNÇEK, TEMPO DERGİSİNE O İSMİN MÜTERCİMLER OLDUĞUNU 2006’DA AÇIKLAMIŞTI

Perinçek “Fethullah Hoca’nın 5 milyon dolarlık önerisini reddettim” iddiasını ilk kez 8 yıl önce Tempo Dergisi‘ne verdiği röportajda açıklamıştı.
O röportajda yıllar sonra Balçiçek İlter’e söylemediği STV’de çalışan o emekli binbaşının adını vermişti.

İŞTE FETULLAH GÜLEN’İN ADINA PERİNÇEK’E 5 MİLYON DOLAR TEKLİF EDEN O İSİM: EROL MÜTERCİMLER

İşte 2006 yılındaki Tempo röportaj:

– Aksiyon Dergisi’nin geçen yılki bir sayısında, sizinle ilgili haberde, “O devrimci, Maocu, Apocu, darbeci, ulusalcı… Şimdi sırada ne var dersiniz?” diyordu. Siz bu haberin yayımlandığı grubu ziyaret ettiniz. Sanki sırada ne olduğunun yanıtı gibi…
Sizin kaynağınız Fethullah Hoca mıdır? Böyle bir şey yok. 40 sene önceki Doğu Perinçek neyse, bugün de odur. Bugün zaten onları korkutan da budur. Eğilmeyen, bükülmeyen bir İşçi Partisi ve onun Genel Başkanı vardır. 40-50 senedir onu hizaya getirememişler, avuçlarının içine alamamışlardır. Sistemin adamı olmamıştır. Bütün korkuları budur. Onu yıpratmak için alttan dolaşır, üstten dolanırlar. Her türlü hile, hurda, kumkuma yapılır. Hiçbir şey yok. 1960’larda da bilimsel sosyalisttim, 2006’da da bilimsel sosyalistim, mezara taşınırken de bilimsel sosyalist olarak gideceğim. Ama olgunlaşıyoruz, pişiyoruz. Abdullah Öcalan’ı ziyaret ettim, çok doğru yaptım. Bütün basını hiç ayrım yapmadan tek tek ziyaret ediyorum. Basın toplantısından çağırırken ayrım yapıyor muyum? Ben yarın Türkiye’yi yönetecek partinin Genel Başkanıyım. Bizim programımızda ne var? Bütün tarikat ve özel okullar kamulaştırılacak? Ve kamulaştıracağız, tarikatların kökünü kazıyacağız.
– Fethullah Gülen için de mi geçerli bu?
Fethullah Gülen, ABD’nin Orta Asya ve Türkiye’deki en önemli ayaklarından birisidir. Ama o başka, basın başka bir olay. O basın şunun kontrolünde, bunun kontrolünde. Gazeteleri ziyaret ediyorsam, hepsine ziyaret yaparım.
– Tüm gazetelerden randevu mu istediniz?
Hepsinden ben istedim.
– Zaman Gazetesi’ni ziyaretinizde Fethullah Gülen’i eleştirdiniz mi mesela?
Tabii. Kamulaştıracağımızı söyledim.
– Tepki göstermediler mi?
Dinlediler efendi efendi, ne diyecekler? Bütün fikirlerimizi söylüyoruz, türban, laiklik konusu…
– Karşı görüş geldi mi size?
Tabii, onlar da görüşlerini söylüyor ama gazeteci söz söylemekten çok soru soruyor biliyorsunuz. Şunu söyleyeyim, bütün gazetelerden beklediğimiz gibi misafirperverlik gördük. Bunun dışında bir tavır görmedik. Zaten göreceğimizi bilsek gitmezdik. Fethullah Hoca’dan Süleyman Demirel, Hikmet Çetin, Ecevit ödül aldı. Fethullah Hoca’dan, Ecevit ödül aldığı zaman eleştirdiniz mi? Ben ödül mü aldım? Ben size bomba bir haber söyleyeyim. Ben Fethullah Hoca’nın 5 milyon dolarlık önerisini reddettim. Bir görüşme karşılığı.

MÜTERCİMLER: “SAYIN PERİNÇEK, HOCAMI REDDETMİŞSİNİZ!”

– Nasıl oldu?
1996 yılında; onların bir Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı var, 10 kişilik bir heyet halinde buraya geldiler. 28 Şubat öncesiydi. Vakfın da başkanı Latif Erdoğan’dı, daha sonra Fethullah Hoca’dan koptu. Konuşmanın sonlarına doğru dediler ki; “Sizi Fethullah Hoca ile buluşturalım”. Ben de “Bu doğru bir şey olmaz” dedim. “Cumhuriyet yıkıcısı ve bir defa ABD ile faaliyet içindedir. Onunla, yan yana bir fotoğraf vermeyiz biz. Yapmayın bunu” dedim.
İki-üç gün içinde telefon geldi. Emekli deniz binbaşısı Erol Mütercimler, “Sayın Perinçek, hocamı reddetmişsiniz” dedi. O zaman Samanyolu TV’de çalışıyordu. Fakat “Böyle bir görüşme 5 milyon dolardan başlar” dedi. Bana önerilen de şuydu: “Siz onun ayağına gitmeyeceksiniz, o sizin ayağınıza gelmeyecek. Bir otel lobisinde buluşacak ve topluma diyalog ve uzlaşma görüntüsü verileck. Güzel olmaz mı?” Latif Erdoğan, 5 milyon dolardan bahsetmedi. Paradan bahseden Erol Mütercimler. İki parti adı verdi onları söyleyeyim. “Bunlar seçim kampanyasını nasıl yürüttü?” dedi. “Sizinle bir buluşma 5 milyon dolardan başlar” dedi. “Muazzam kaynak kazanırsınız, seçimler var önümüzde, partiniz büyük atak yapar” dedi. Dedim ki, “Bunlar konuşulacak şeyle değil”. Türkiye’de iktidara gitmek bir anlamda Fethullah Hoca’nın turnikesinden geçerek oluyordu.
Tempo’da yayınlanan röportajda Doğu Perinçek için kullanılan görsel
İLGİLİ HABERLER:
https://www.dosyatv1.com/haberler/feto-adina-perinceke-5-milyon-dolar-teklif-eden-stv-calisani-erol-mutercimler/
https://www.dosyatv1.com/haberler/erol-mutercimler-dosyasini-aciyoruz-mutercimler-fetonun-think-tankinda-ne-isin-vardi/